ART OF LIFE: Letnie kino plenerowe

 

ART OF LIFE

Art of Life to cykl plenerowych pokazów filmowych odbywających się w Przystani Sztuki  przy Concordia Design. 

Przez całe lato zapraszamy na 8 pokazów w każdy czwartek (wyłączając 15 sierpnia), by cieszyć się piękną pogodą i wspaniałym kinem! Program cyklu obejmuje osiem filmów pełnometrażowych, których wspólną osią stają się bohaterowie osadzeni w inspirującym świecie szeroko rozumianej sztuki: literatury, tańca, muzyki i wielu innych. Głównym celem jest ukazanie różnorodnych i niezwykłych biografii ludzi, których łączą sztuka życia: ogromna pasja do kreatywnych działań, nietuzinkowe podejście do życia i zaangażowanie w sprawy otaczającego świata. W programie znajdują się filmy dokumentalne, biograficzne czy inspirowane prawdziwymi wydarzeniami filmy fabularne z ostatnich lat. Zaprezentowane będą zarówno filmy polskie, europejskie, jak i pozakontynentalne.

Wstęp wolny na wszystkie projekcje.

/pobierz plik: ART OF LIFE_ulotka programowa /

P R O G R A M:

4.07.2019, 21:00 | Serce miłości  reż. Łukasz Ronduda, Polska 2017, fabuła, 78’
Film inspirowany życiem i twórczością Zuzanny Bartoszek i Wojciecha Bąkowskiego. Dwójka outsiderów, których bardzo wiele ze sobą łączy. Wyglądają jak męska i żeńska wersja też samej osoby. W ich relacji miłość przenika się ze sztuką. Ich stan zakochania przypomina perwersyjną wersję narcyzmu, bo, patrząc na kochanka, patrzą na własne odbicie.

11.07.2019, 21:00 | Młodość Astrid, reż. Pernille Fischer Christensen, Szwecja/Dania 2018, fabuła, 123’
Porywająca biografia ikony literatury młodzieżowej Astrid Lindgren, pokazująca młodość i początki kariery pisarki. Obraz silnej, niezależnej kobiety, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. 

18.07.2019, 21:00 | Olli Maki. Najszczęśliwszy dzień jego życia  reż. Juho Kuosmanen, Finlandia/Szwecja/Niemcy 2016, fabuła, 92’
Inspirowany życiem fińskiego boksera Olliego Mäkiego, intymny film opowiadający o konflikcie pomiędzy życiem zawodowym a szczęściem osobistym. Zdolny i niezwykle skromny bohater przygotowuje się do jednej z najważniejszych walk w swoim życiu, jednak jego myśli krążą tylko wokół nowo poznanej dziewczyny.

25.07.2019, 21:00 | Strike a pose. Tancerze Madonny, reż. Reijer Zwaan, Ester Gould, Belgia/Holandia 2016, dokument, 83’
Film ukazuje refleksje i wspomnienia związane z kontrowersyjną w latach 90’ trasą koncertową Madonny Blond Ambition Tour i jej późniejszymi konsekwencjami. Siedmiu młodych tancerzy opisują kulisy własnego życia i relacji z Madonną, trudności w walce z uzależnieniami i ciężaru bycia społeczną ikoną.

01.08.2019, 21:00 | Gimme Danger, reż. Jim Jarmusch, USA 2016, dokument, 108’
Bohaterem dokumentu jest punkowy zespół The Stooges z ich niezwykle charyzmatycznym frontmanem Iggy’m Popem, którzy wspólnie wspominają czasy ich największych prowokacji, kontrowersyjnych występów i niebezpiecznego życia. Jim Jarmusch tworzy punkowy obraz prawdziwej legendy poszukującej wolności i twórczej niezależności.

08.08.2019, 21:00 | Nasze jutro, reż. Cyril Dion, Melanie Laurent, Francja 2015, dokument, 119’
Film oferuje fascynujące, ale też przerażające spojrzenie na przyszłość Ziemi, której realnym zagrożeniem jest rozpadający się ekosystem. Autorzy dokumentu wraz z ekspertami w dziedzinach takich jak: agrokultura czy odnawialne źródła energii prognozują prawdziwie scenariusze dotyczące przyszłości naszej planety, ale także ukazują rozwiązania jak to błędne koło można powstrzymać.

22.08.2019, 21:00 | Paterson, reż. Jim Jarmusch, USA 2016, fabuła, 118’
Paterson jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę, która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją największą pasję, czyli pisanie wierszy. Na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

29.08.2019, 21:00 | The Square, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania, 2017, fabuła, 150’

Christian, rozwiedziony dyrektor prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej cieszy się wysoką pozycją społeczną i dużym powodzeniem wśród kobiet. Choć z pozoru Christian ma wszystko pod kontrolą, przygotowanie premiery instalacji „The Square” okazuje się nie lada wyzwaniem i zmusza go konfrontacji swojego wizerunku z rzeczywistością. 

Art of Life: Letnie Kino Plenerowe
Czwartki, godzina: 21:00
04.07 – 29.08.2019 (wyłączając 15.08.2019)
Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 1, Poznań

Art of Life na Facebooku.

Organizator:
Fundacja Ad Arte
Short Waves Festival
Concordia Design

Finansowanie:
Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie Centrum Warte Poznania.
#poznanwspiera #cwp2019