Dystrybucja

 

baner4

Z chęci dzielenia się pasją do krótkiego metrażu kilkanaście lat temu w Fundacji Ad Arte rozpoczęliśmy działalność dystrybucyjną. Na swoim koncie mamy pokazy na terenie całego kraju i za granicą.  Programy, które trafiają do naszej dystrybucji są unikatowe i tworzone przez wykwalifikowany zespół programerek i programerów. W naszym repertuarze znajdują się bloki różnorodne tematycznie, rodzajowo i gatunkowo. Fabuły, dokumenty, animacje, dramaty, komedie, teledyski i eksperymenty – tego wszystkiego możecie spodziewać się wśród naszych propozycji. 

Od kilku lat jesteśmy wyłącznym dystrybutorem programów Oscar Nominated Shorts: Animacje i Fabuły, a w roku 2018 nawiązaliśmy współpracę z Sundance Institute dzięki czemu polska publiczność po raz pierwszy miała okazję zobaczyć selekcję krótkich metraży wprost z kultowego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych Sundance Film Festival

Nasze programy zasilają repertuary nie tylko kin studyjnych. Trafiamy do centr i ośrodków kultury, muzeów, galerii sztuki, klubów i kawiarni. Krótki metraż sprawdza się zarówno w każdej przestrzeni i w plenerze. 

Przez lata zaraziliśmy pasją do krótkiego metrażu niemałe grono odbiorców, które wciąż się rozrasta – chcemy aby tak pozostało! 

Zachęcamy do zapoznania się z aktualną ofertą programową Fundacji Ad Arte

Zobacz pełny Kalendarz dystrybucyjny Ad Arte

Kontakt:

Anna Golon
Koordynatorka dystrybucji
tel.: +48 796 539 455
e-mail: adarte.ania@gmail.com

TERAZ W DYSTRYBUCJI:

SUMMER SHORTS 01.07.2019 – 30.09.2019

Summer Shorts 2019

Przed nami 3 najgorętsze miesiące w ciągu roku. Letni program filmowy kierowany jest do wszystkich spragnionych krótkich metraży oraz letnich wrażeń! Wakacyjny czas to słodkie lenistwo, długie wieczory i zasłużony odpoczynek. Ten piękny sezon umilimy zestawem filmów z różnych stron świata. Program nadaje się do prezentowania zarówno w kinowej przestrzeni, by schować się przed upałem lub na powietrzu, by cieszyć się piękną pogodą. W tym sezonie prezentujemy program złożony z pięciu międzynarodowych filmów krótkometrażowych, które umilą ciepłe i leniwe wieczory.

W programie, lato będzie towarzyszyć nam w każdym filmie: ta pora roku to dla dwojga przyjaciół przełomowy czas w wyborze drogi życiowej, dla koguta upały są częścią domowego życia w bombajskim mieszkaniu, letni dzień stanowić będzie scenerię dla subtelnej love-story, ciepło nie opuści nas również we wzruszającej historii imigranta żyjącego w Danii, a na koniec wysokie temperatury zapewni rave ubrany w niezwykłą animację.

Łączny czas pokazu: 70 min.
Zestaw z polskimi i angielskimi napisami.

 

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM Z OPISAMI FILMÓW: Summer Shorts – oferta dystrybucyjna 2019.

URBAN VIEW 01.09.2019 – 31.12.2019

Shmama, reż. Miki Polonski, fabuła, Izrael 2017, 26’

Shmama, reż. Miki Polonski, fabuła, Izrael 2017, 26’

Urban View to wyjątkowy program filmów krótkometrażowych dedykowanych przede wszystkim szeroko pojętej miejskości.  Dzięki selekcji filmowej Urban View przeniesiemy się w miejsca, które poprzez piękne kadry ukazują ich estetyczną wartość, lecz także dzięki komputerowej rzeczywistości przedstawią ich ciemną, pozbawioną emocji przestrzeń. Za pomocą unikatowych, eksperymentalnych technik autorzy filmów pytają o kondycję współczesnego świata zurbanizowanego, odczuwanie miasta przez ich użytkowników, a także generowanie nierówności społecznych, które architektura zdaje się żywo odzwierciedlać.

Łączny czas pokazu: 72 min.
Zestaw z polskimi i angielskimi napisami.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM Z OPISAMI FILMÓW: Urban View – oferta dystrybucyjna 2019.

 

Partnerem serii pokazów filmowych URBAN VIEW jest Collegium Da Vinci

Collegium Da Vinci

CO DALEJ?

Jeszcze przed końcem roku powróci do nas objazdowy program Sundace Shorts Tour – selekcja krótkich metraży z kultowego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych Sundance Film Festival. Tegoroczną trasę zaplanowaliśmy na jesień. Szczegóły już wkrótce!

Trailer: