Dystrybucja

Fundacja Ad Arte od 10 lat prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie całego kraju oraz za granicą. Naszą pasją jest tworzenie unikatowych programów filmów krótkometrażowych, urozmaiconych zarówno tematycznie, rodzajowo (filmy fabularne, dokumentalne, animacje), jak i gatunkowo (dramaty, komedie, teledyski, eksperymenty). Przygotowujemy nie tylko zestawy tematyczne, lecz także sety kuratorskie oraz starannie wyselekcjonowane programy, złożone z najlepszych filmów festiwalu Short Waves. Oferowany przez nas repertuar od lat z powodzeniem  odwiedza kina studyjne, centra i ośrodki kultury, muzea oraz galerie sztuki, gdzie spotyka się z dużym zainteresowaniem, zdobywając coraz to większe grono odbiorców.

 

Od 2007r. jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem programów Future Shorts, największego na świecie festiwalu filmów krótkometrażowych, który odbywa się w cyklu sezonowym (w czterech porach roku), a każda jego edycja gromadzi niemal 50-tysięczną widownię. Na programy kolejnych odsłon składają się najważniejsze światowe produkcje krótkometrażowe, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programową Fundacji Ad Arte.

 

Kontakt:

Paulina Wieczorek

koordynatorka dystrybucji

tel.: +48 530 097 959

e-mail: paulina@adarte.pl

 

Aktualne oferty:

 

Short Waves On Tour

Opis programu:

BannerWWW_FB_Obszar roboczy 1

Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji – w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu.

Autorzy filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka pewna inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji – smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł.

Zwycięzcę poznamy 16 czerwca 2018 r. w Poznaniu podczas specjalnego wydarzenia finałowego Short Waves on Tour z udziałem autorów filmów.

 

Program:

Wolta (Volte)
reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min.

Czarnoksiężnik z krainy U.S. (The Wizard of U.S.)
reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min.

Nic nowego pod słońcem (Nothing New Under the Sun)
reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min.

Heimat
reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.

Fusy (Dregs)
reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min.

Łączny czas pokazu: 113 min.
Możliwość realizacji pokazów w terminie: 20.04.- 10.06.2018

Program filmowy w polskiej wersji językowej z angielskimi napisami.

 


 

OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018

Opis programu:

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.
Podczas 90. rocznicy rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż  filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.Oscar Nominated Shorts 2018 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.
Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

Program:

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:
Dear Basketball / reż. Glen Keane / USA 2017/ 6 min.
Garden Party / reż. Victor Caire, Gabriel Grapperon / USA 2016 / 7 min.
Lou / reż. Dave Mullins / USA 2017 / 7 min.
Negative Space / reż. Max Porter, Ru Kuwahata / Francja 2017 / 5 min.
Revolting Rhymes / reż. Jakob Schuh, Jan Lachauer / Wielka Brytania 2017 / 29 min.

Łączny czas: 54 min.

 

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:
DeKalb Elementary / reż. Reed Van Dyk / USA 2016 / 21 min.
The Eleven O’Clock / reż. Derin Seale / Australia 2016 / 13 min.
My Nephew Emmett / reż. Kevin Wilson Jr. / USA 2017 / 20 min.
The Silent Child / reż. Chris Overton / Wielka Brytania 2017 / 20 min.
Watu Wote/All of Us / reż. Katja Benrath / Niemcy 2017 / 22 min.

Łączny czas: 96 min.

 

Możliwość organizacji pokazów w terminie: 1.03 – 30.04.2018

OFERTA: Oferta_Oscar_Nominated_Shorts_2018

 

 

______________________________________________________________________

Future Shorts Spring 2018

Opis programu:

Encarnacion 4Wraz z upragnioną wiosną przyroda zmienia się i z entuzjazmem powraca do życia, podobnie jak my. Future Shorts Spring łączy w sobie tematykę różnorodnych przemian. Co się zmienia w naszym życiu, gdy stajemy w obliczu straty kogoś bliskiego lub rozłąki z przyjacielem? Te zagadnienia porusza “Encarnacion” oraz “After school knife fight”. Przemiany systemowe i odejście od symboli komunistycznych we wschodniej Europie zaobserwujemy w “The fall of Lenin”, natomiast w animowanym “Though” będziemy świadkami rozmowy pomiędzy matką a córką na temat rewolucji kulturowej w Chinach. Podróż po przemianach życia zakończymy na obserwacji metamorfozy nastoletniej bohaterki “Wannabe” z perspektywy jej kanału prowadzonego na YouTube.

Tematyka filmów jest rozciągnięta w czasie, sięga wydarzeń z poprzedniego wieku i kończy się na nowatorskim sposobie zapisu historii, jakim jest internetowa platforma do komunikacji audiowizualnej.

Na zestaw Future Shorts Spring Season składa się 5 produkcji krótkometrażowych: fabuł, dokumentów i animacji, pochodzących m. in. z Francji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii.

Program: 

THE FALL OF LENIN, reż. Svitlana Shymko
Ukraina / dokument / 11 min.

ENCARNACION, reż. Chloé Bourgés
Francja, Wenezuela / fabuła / 24 min.

TOUGH, reż. Jennifer Zheng
Wielka Brytania / animacja / 5 min.

AFTER SCHOOL KNIFE FIGHT, reż. Caroline Poggi, Jonathan Vinel
Francja / fabuła / 21 min.

WANNABE, reż. Jannis Lenz
Austria / fabuła / 30 min.

Łączny czas pokazu: 91 min.
Zestaw w polskiej i angielskiej wersji językowej.
Możliwość realizacji pokazów w terminie: 10.04.- 30.06.2018