Dystrybucja

Fundacja Ad Arte od 10 lat prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie całego kraju oraz za granicą. Naszą pasją jest tworzenie unikatowych programów filmów krótkometrażowych, urozmaiconych zarówno tematycznie, rodzajowo (filmy fabularne, dokumentalne, animacje), jak i gatunkowo (dramaty, komedie, teledyski, eksperymenty). Przygotowujemy nie tylko zestawy tematyczne, lecz także sety kuratorskie oraz starannie wyselekcjonowane programy, złożone z najlepszych filmów festiwalu Short Waves. Oferowany przez nas repertuar od lat z powodzeniem  odwiedza kina studyjne, centra i ośrodki kultury, muzea oraz galerie sztuki, gdzie spotyka się z dużym zainteresowaniem, zdobywając coraz to większe grono odbiorców.

 

Od 2007r. jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem programów Future Shorts, największego na świecie festiwalu filmów krótkometrażowych, który odbywa się w cyklu sezonowym (w czterech porach roku), a każda jego edycja gromadzi niemal 50-tysięczną widownię. Na programy kolejnych odsłon składają się najważniejsze światowe produkcje krótkometrażowe, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programową Fundacji Ad Arte.

 

Kontakt:

Paulina Wieczorek

koordynatorka dystrybucji

tel.: +48 530 097 959

e-mail: paulina.adarte@gmail.com

 

Aktualne oferty:

 

Future Shorts Winter Season 2017

Opis programu:

Kto powiedział, że ujemna temperatura musi kojarzyć się wyłącznie z długimi, spokojnymi wieczorami spędzonymi w domowym zaciszu? Najnowszy set filmowy londyńskich selekcjonerów stanowi idealne antidotum na zimowe rozleniwienie. Na Future Shorts Winter Season składa się 8 krótkometrażowych produkcji, obfitujących w zaskakująco dużą ilość słońca, feerię barw, lecz przede wszystkim pełną paletę emocji. Razem z bohaterami wybierzemy się w podróż do najskrytszych zakątków wszechświata, udamy się do Francji na mecz piłki nożnej, postaramy się przezwyciężyć strach przed skokiem do wody, aby na koniec zatracić się w niezbadanych rejonach ludzkiej wyobraźni. Future Shorts definitywnie odczarowuje zimową rutynę.

 

Oferta: Oferta_FS_Zima2017

Możliwość organizacji pokazów w terminie: 1.03.2017

 

______________________________________________________________________

 

Stary Człowiek i Może

goran2

Opis programu:

Starość niejedno ma imię. Mając siedemdziesiąt lat można całkowicie odmienić swoje życie. Można porzucić pracę i zacząć spełniać swoje marzenia. Można też nic nie zmieniać, co wcale nie oznacza, że będzie nudno. Bohaterowie filmów udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe rzeczy mogą się przydarzyć ludziom w każdym wieku.

 

Oferta: Oferta_SCziM_17

Możliwość organizacji pokazów do 28.02.2017

 

______________________________________________________________________

 

Comedy Shorts

circles

Opis programu:

Niezręczne spotkania, zawstydzające rozmowy czy nadzwyczajne wypadki to fundament angielskiego humoru. Brytyjczycy uwielbiają sarkazm i autoironię, często w bardzo specyficznej formie.  Absurdalnego dowcipu nie zabraknie także w naszym programie, złożonym z krótkich filmów i skeczy prosto z Wielkiej Brytanii.

 

Podczas seansu podejrzymy między innymi niebanalne relacje damsko-męskie i miłosne dylematy w dobie social mediów. Poznamy tajniki produkcji dźwięku w filmach i absurdalne efekty zaglądania w ciemne strony Internetu.  A na koniec przeniesiemy się w świat niebezpiecznych napadów i wyjątkowo ekscytujących przygód badaczy zjawisk paranormalnych.

 

Oto najświeższa dawka brytyjskiego humoru. Zapraszamy na Comedy Shorts!

 

Oferta: Oferta_ComedyShorts_Jesien_16

Możliwość organizacji pokazów do 31.12.2016

 

____________________________________________________________________

 

Dances with Camera

approaching-the-puddle

Opis programu:

Dances with Camera to program międzynarodowych filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest taniec, ruch oraz szeroko pojęta fizyczna ekspresja. Pod nazwą Dances with Camera kryje się także prestiżowy konkurs, który już od trzech lat odbywa się w ramach Short Waves Festival, prezentując wyselekcjonowane filmy tańca z całego świata.

Film tańca, screendance, videodance – to nie tylko taniec tworzony dla kamery, to artystyczna forma, w której splatają się różne gatunki filmu, sztuk wizualnych i mediów, formy tradycyjne i eksperymentalne; fabularne opowieści i całkowicie abstrakcyjne obrazy.

W zestawie znalazły się produkcje wyróżniane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. Cinedans Festival Amsterdam, POOL Internationales Tanz Film Festival, San Francisco Dance Film Festival, InterFilm Festival Berlin, Leeds Interantional Film Festival, Screenmotion Festival London.

Oferta: DWC_Oferta_2016

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=7OaxCwIWBwE&feature=youtu.be

Możliwość organizacji pokazów do 31.12.2016

 

____________________________________________________________________

 

Urban View

a_second_world

Opis programu:

Urban View to wyjątkowy program filmów krótkometrażowych, dotyczących szeroko pojętej miejskości. Nie tylko człowiek ma wpływ na miasto. To także miasto ingeruje w życie ludzkie. To przestrzeń, gdzie problemy jednostek splatają się z architekturą i designem, gdzie indywidualności tworzą wspólnotę.

Jeśli miasta zachowają obecne tempo rozwoju to do 2030r. co drugi Ziemianin będzie mieszkał w mieście, a do 2050r. tylko jedna trzecia ludzkości będzie się osiedlać poza obszarem zurbanizowanym. Dlatego miasto należy cały czas analizować i stwarzać na nowo tak, by mogło sprostać oczekiwaniom jego mieszkańców.

 

Dzięki Urban View przeniesiemy się w miejsca, które stawiają kluczowe pytania o jakość naszego życia w miejskiej dżungli. To także idealna okazja do celebracji przestrzeni, w której przebywany na co dzień, zarówno wykwitnie wystylizowanych prywatnych domów, jak i monumentalnych budowli, niosących ze sobą niesamowity ładunek historyczny. To moment, w którym możemy zadać sobie pytanie czy świadomie poruszamy się w przestrzeni, w której funkcjonujemy. Film to doskonałe narzędzie do przyglądania się uważnie tej kwestii.

Oferta: Urban_View_2016_Oferta

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=1colI1Tq6Qo&feature=youtu.be

Możliwość organizacji pokazów do 31.12.2016