Dystrybucja

Fundacja Ad Arte od 10 lat prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie całego kraju oraz za granicą. Naszą pasją jest tworzenie unikatowych programów filmów krótkometrażowych, urozmaiconych zarówno tematycznie, rodzajowo (filmy fabularne, dokumentalne, animacje), jak i gatunkowo (dramaty, komedie, teledyski, eksperymenty). Przygotowujemy nie tylko zestawy tematyczne, lecz także sety kuratorskie oraz starannie wyselekcjonowane programy, złożone z najlepszych filmów festiwalu Short Waves. Oferowany przez nas repertuar od lat z powodzeniem  odwiedza kina studyjne, centra i ośrodki kultury, muzea oraz galerie sztuki, gdzie spotyka się z dużym zainteresowaniem, zdobywając coraz to większe grono odbiorców.

 

Od 2007r. jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem programów Future Shorts, największego na świecie festiwalu filmów krótkometrażowych, który odbywa się w cyklu sezonowym (w czterech porach roku), a każda jego edycja gromadzi niemal 50-tysięczną widownię. Na programy kolejnych odsłon składają się najważniejsze światowe produkcje krótkometrażowe, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programową Fundacji Ad Arte.

 

Kontakt:

Paulina Wieczorek

koordynatorka dystrybucji

tel.: +48 530 097 959

e-mail: paulina@adarte.pl

 

Aktualne oferty:

 

FUTURE SHORTS JESIEŃ 2017

Opis programu:

Mimo że pogoda za oknem sprawia, że wolimy na spokojnie spędzać wieczory w domowym zaciszu, jesienna odsłona Future Shorts proponuje nam dużo aktywności – filmy w programie są intensywne, zarówno wizualnie, jak i tematycznie.

Future Shorts Jesień opowiada o sile wspólnoty i przyjaźni – emocjonującym powrocie młodego mężczyzny do ojczyzny oraz o grupie nastolatków, wspierającej się wzajemnie w trudach dorastania. Będzie także o dylematach moralnych – dziewczynce odrywającej sekret nieuczciwej nauczycielki chóru szkolnego, a także o policjancie walczącym o godne poszanowanie jego zawodu.

W programie znajduje się pięć krótkometrażowych produkcji – trzech fabularnych, jeden film eksperymentalny oraz teledysk muzyczny m. in. z Holandii, Węgier i Portugalii.

 

Czas trwania pokazu: 85 min.
Dostępność: 1.10 — 30.11.2017

OFERTA: FS17_JESIEŃ_OFERTA

 

 

______________________________________________________________________

 

COMEDY SHORTS 2017

Opis programu:

Pośmiejmy się! Zapraszamy na pokaz sześciu krótkometrażowych komediowych filmów – fabularnych i animowanych, m. in. z Holandii, Austrii i Chorwacji. To zestaw anegdot pełnych różnorodnego rodzaju humoru – przez absurdalny żart sytuacyjny po czarny humor, utrzymanych w pozytywnym tonie, które jednocześnie nieśmiało apelują o dystans do samego siebie, szczególnie w tym galopującym, stechnologizowanym świecie.

Do łez rozbawią Was m.in. filozoficzne rozmyślania animowanej kaczki w depresji, ekstremalne zakupy na czas w centrum handlowym, wybitnie aktualna refleksja nad uzależnieniem od selfie oraz miłosny związek punkowego szczura z pedantyczną kotką. Jesień może być wyjątkowo pogodna, jeśli spędzicie ją w towarzystwie Comedy Shorts.

 

Czas trwania: 81 min.
Dostępność: 10.10 — 31.12.2017

OFERTA: ComedyShorts2017_OFERTA

 

____________________________________________________________________