Dystrybucja

Fundacja Ad Arte od 10 lat prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie całego kraju oraz za granicą. Naszą pasją jest tworzenie unikatowych programów filmów krótkometrażowych, urozmaiconych zarówno tematycznie, rodzajowo (filmy fabularne, dokumentalne, animacje), jak i gatunkowo (dramaty, komedie, teledyski, eksperymenty). Przygotowujemy nie tylko zestawy tematyczne, lecz także sety kuratorskie oraz starannie wyselekcjonowane programy, złożone z najlepszych filmów festiwalu Short Waves. Oferowany przez nas repertuar od lat z powodzeniem  odwiedza kina studyjne, centra i ośrodki kultury, muzea oraz galerie sztuki, gdzie spotyka się z dużym zainteresowaniem, zdobywając coraz to większe grono odbiorców.

 

Od 2007r. jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem programów Future Shorts, największego na świecie festiwalu filmów krótkometrażowych, który odbywa się w cyklu sezonowym (w czterech porach roku), a każda jego edycja gromadzi niemal 50-tysięczną widownię. Na programy kolejnych odsłon składają się najważniejsze światowe produkcje krótkometrażowe, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą programową Fundacji Ad Arte.

 

Kontakt:

Paulina Wieczorek

koordynatorka dystrybucji

tel.: +48 530 097 959

e-mail: paulina@adarte.pl

 

Aktualne oferty:

 

OSCAR® NOMINATED SHORTS 2018

Opis programu:

Nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie filmu. Najważniejsi przedstawiciele branży filmowej od lat 30. nie zapominają uhonorować również krótkiego metrażu, który stanowi istotną część amerykańskiej kinematografii.
Podczas 90. rocznicy rozdania nagród konkursu o jej złotą statuetkę zawalczy 15 filmów krótkometrażowych w 3 kategoriach: film animowany, aktorski i dokumentalny. Mimo że rzadziej wspominane w mediach niż  filmy pełnometrażowe, krótkie produkcje prezentują równie istotne, inspirujące historie w innowacyjnej formie.Oscar Nominated Shorts 2018 to świetna okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe.
Fundacja Ad Arte jest wyłącznym polskim dystrybutorem dwóch zestawów Oscar Nominated Shorts – filmów aktorskich i animowanych.

Program:

Najlepszy krótkometrażowy film animowany:
Dear Basketball / reż. Glen Keane / USA 2017/ 6 min.
Garden Party / reż. Victor Caire, Gabriel Grapperon / USA 2016 / 7 min.
Lou / reż. Dave Mullins / USA 2017 / 7 min.
Negative Space / reż. Max Porter, Ru Kuwahata / Francja 2017 / 5 min.
Revolting Rhymes / reż. Jakob Schuh, Jan Lachauer / Wielka Brytania 2017 / 29 min.

Łączny czas: 54 min.

 

Najlepszy krótkometrażowy film aktorski:
DeKalb Elementary / reż. Reed Van Dyk / USA 2016 / 21 min.
The Eleven O’Clock / reż. Derin Seale / Australia 2016 / 13 min.
My Nephew Emmett / reż. Kevin Wilson Jr. / USA 2017 / 20 min.
The Silent Child / reż. Chris Overton / Wielka Brytania 2017 / 20 min.
Watu Wote/All of Us / reż. Katja Benrath / Niemcy 2017 / 22 min.

Łączny czas: 96 min.

 

Możliwość organizacji pokazów w terminie: 1.03 – 30.04.2018

OFERTA: Oferta_Oscar_Nominated_Shorts_2018

 

 

______________________________________________________________________

Future Shorts Winter 2017/2018

Opis programu:

Koniec roku skłania ku podsumowaniom i przemyśleniom na temat minionego czasu, ale także ku snuciu spektakularnych planów na przyszłość. Zimowa selekcja Future Shorts oscyluje właśnie wokół szeroko pojętej kategorii czasu. W programie bowiem m. in. dokumentalny portret zegarmistrza, który czas “stwarza”, nostalgiczna podróż bohaterki filmu “Cilaos”, związana z godzeniem się z przeszłością, natomiast optymistyczny wymiar czasu jako oczekiwania na nowe doświadczenia odnajdziemy w historii Joan, spragnionej nowych wyzwań i z niecierpliwością patrzącej w przyszłość. Z pewnością w którejś z tych charyzmatycznych postaci odnajdziesz samego siebie.

Future Shorts Zima to program złożony z 6 krótkometrażowych filmów, w tym fabuł, dokumentu, teledysku i eksperymentu, pochodzących m. in. z Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii, Brazylii.

 

Łączny czas: 98 min.
Możliwość organizacji pokazów do 10.03.2018

OFERTA: Oferta_FS_ZIMA_18

 

____________________________________________________________________

Stary Człowiek i może 2018

Opis programu:

Starość niejedno ma imię. Można wciąż wykonywać ulubioną pracę albo wreszcie oddać się niezrealizowanym marzeniom. Lawendowy Kowboj koncertuje, mimo że od wydania jego kultowej płyty z muzyką country minęło już ponad 40 lat, a Tilda potajemnie wzdycha do pastora. „Stary człowiek i może” to zestaw filmów, których bohaterowie udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe historie mogą przydarzyć się w każdym wieku. Na pokaz składa się 6 filmów krótkometrażowych – fabularnych, animowanych i dokumentalnych.

 

Łączny czas: 84 min.
Możliwość organizacji pokazów do 10.03.2018

OFERTA: Oferta_SCziM_18