Kinedok Polska

1907576_1559682174286072_7091523814411095821_n

PROJEKT KINEDOK POWRACA DO POLSKI!

KineDok już jesienią wróci do Polski. Projekt zainicjowany przez Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze dostanie swoją kolejną szansę dzięki poznańskiej Fundacji Ad Arte! Dotychczas w projekcie uczestniczą przedstawiciele: Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier, Bułgarii oraz Chorwacji.

W latach 2016-2017 koordynacją projektu KineDok w Polsce zajmowała się Krakowska Fundacja Filmowa, a od 2020 roku koordynację projektu w Polsce przejmuje Fundacja Ad Arte, aby ponownie popularyzować europejskie kino dokumentalne w najlepszym wydaniu. Chcemy dotrzeć do jak najliczniejszego grona odbiorców z miejscowości mniejszych i większych.  Mamy okazję zaprezentować widzom filmy, które często nie mają szans na regularną kinową dystrybucję, pomimo swojego ogromnego potencjału. Nasz program jest przede wszystkim ambitny, podejmuje istotne tematy, a poszczególne pozycje zdobywają nagrody na największych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in.: Millenium Docs Against Gravity, Ji.hlava International Documentary Film Festival, Dok Leipzig. 

Kino dokumentalne wychodzi z kina 

Projekcje odbywające się w ramach KineDok są wyjątkowe, a pokazy darmowe. Nie spotkamy się w kinie, a kawiarniach, klubach, pubach, galeriach sztuk czy innych nieoczywistych miejscach. Razem z partnerami promującymi kulturę staramy się szerzyć zainteresowanie kinem dokumentalnym wśród lokalnych społeczności — nauczeni doświadczeniem, że dobry film sprawdzi się w każdej przestrzeni. Często w ramach projekcji organizowane będą spotkania z twórcami filmów i ich bohaterami, prelekcje specjalistów, warsztaty, czy inne działania towarzyszące.

Oficjalna strona Kinedok
Śledź nas na Facebooku Kinedok Polska
Kontakt do koordynatorki projektu: ania@adarte.pl