O Fundacji

Fundacja Ad Arte powstała w 2003 roku i od początku swego istnienia specjalizuje się w kinie krótkometrażowym. Od 2009 roku organizuje Short Waves Festival, który jest największym projektem i trzonem działalności Fundacji. Poprzez działanie na styku filmu, sztuki i muzyki zapewnia publiczności stały dostęp do nieszablonowych wydarzeń kulturalnych, jak pokazy filmowe z wyjątkową audiowizualną oprawą, wystawy i warsztaty.

Poza Short Waves Festival Fundacja Ad Arte odpowiada za takie projekty edukacyjne Filmowe Miasto, Jesień Filmową, Weekly miejski przegląd filmowy oraz branżowe wydarzenia spod znaku Poznań ID. Przez 10 lat Fundacja Ad Arte zajmowała się organizacją pokazów Future Shorts na terenie całej Polski. Od 2020 roku Fundacja Ad Arte jest częścią międzynarodowej sieci KineDok mającej na celu popularyzację pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Projekt został zainicjowany przez Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze.

Jednym z głównych działań Fundacji jest dystrybucja filmów krótkometrażowych w Polsce i za granicą. Dzięki współpracy z kilkunastoma partnerami w kraju Fundacja może szczycić się organizacją kilkuset pokazów rocznie.

Działalność Fundacji Ad Arte w dużej mierze opiera się na współdziałaniu z partnerami, do których należą m.in.: Miasto Poznań, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Wszystkich zainteresowanych działaniami Fundacji Ad Arte zapraszamy do współpracy.