Projektor Osiedlowy

Projektor_Osiedlowy_Plansza

PROJEKTOR OSIEDLOWY
Film, ruch, muzyka, rozmowy przy herbatce i wspólna zabawa na ośce.
Spotykamy się co środę na scenie kina Dąbrówka!
 
I spotkanie – 11 października, godz.16:00
PROJEKTOR OSIEDLOWY to regularne spotkania oraz warsztaty dla i z mieszkańcami / mieszkankami Piątkowa, które odbywają się w kultowym niegdyś kinie „Dąbrówka”.
Główną osią spotkań będzie wspólna praca nad multimedialnym spektaklem podejmującym temat doświadczeń mieszkania / życia na blokowisku z wielkiej płyty oraz tematyczne pokazy filmów krótkometrażowych.
Projektor będzie miejscem spotkań dla młodszych uczestników (9-13), a od listopada także dla seniorek / seniorów. Po każdym spotkaniu kolektywne odbrabianie lekcji z dzieciakami oraz wspólny, integracyjny podwieczorek. Cykl spotkań zakończy się finałowym otwartym pokazem.
Projekt realizują m.in zaproszeni artyści / artystki oraz animatorki / animatorzy, którzy od 2 lat, w okresie letnim pracują na os. Chrobrego, budując wspólnie z mieszkańcami przestrzeń do dyskusji, spotkań oraz wspólnych inicjatyw.

Program na październik
11, 18, 25.10 / dzieci 9-13 lat
16:00-18:00 Robimy sceny
Zajęcia teatralno-filmowe, które zakończą się finałowym spektaklem.

18:00-19:00 Kolektywne odrabianie lekcji, podwieczorek

Wstęp wolny!


Życie

PROJEKTOR OSIEDLOWY

przedstawia

ŻYCIE – nie spektakl, przygotowany przez dzieciaki z Piątkowa

 

Szkoła jest głupia!

Sypią się jedynki –

to jest po to pewnie

żeby zepsuć życie zwyczajne!

(Amadeusz)

 

„ŻYCIE” to nie spektakl, to życie.
Czysta energia, anarchia i bezkompromisowość. Trochę autorskich rapów, improwizowane przedstawienie wg scenariuszy Martyny i Haliny podejmujące temat codziennych doświadczeń życiowych oraz potańcówka na scenie. Całość wymyślona przez dzieciaki z Piątkowa.

Poznaliśmy się latem na ośce, od tamtego czasu regularnie co środę, wspólnie spędzamy czas na scenie kina Dąbrówka. Tańczymy, śpiewamy, robimy hałas. Finałowe wydarzenie będzie pewnym podsumowaniem dotychczasowych spotkań, ale także kolejną okazją do zbicia piątek i wspólnej, szalonej zabawy do wakacyjnych hitów.

Ekipa: Martyna, Julia, Paulina, Dominika, Nadia, Halina, Maja, Amadeusz, Bartek, Adam, Hubert, Alex, Sylwia, Katarzyna, Karolina, Roman

Prowadzenie: Sylwia Czubała, Katarzyna Pawłowska

Zapraszamy wszystkich do udziału!

Wstęp wolny!

12+
 

FINAŁ

13 grudnia o 17:00 w Dąbrówce.

Os. Chrobrego 117

PROJEKTOR OSIEDLOWY to spotkania, warsztaty oraz pokazy filmowe dla mieszkańców / nek Piątkowa, które odbywają się w Piątkowskim Centrum Kultury Dąbrówka, Klubie Seniora Przyjaciele, Osiedlowym Klubie Korona, Osiedlowym Domu Kultury Słońce.

Organizator: Fundacja Ad Arte

Finansowanie: Miasto Poznań

Partnerzy: Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, PCK Dąbrówka

Koncepcja/koordynacja: Sylwia Czubała