Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę 2020-2022

Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę to projekt powiązany z głównym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Edukacji Kulturalnej Ad Arte – Short Waves Festival, która poszerza działalność kulturotwórczą na terenie Poznania i Wielkopolski. Ledwo zakończył się hybrydowy Short Waves Festival w Poznaniu i ponad 50 wydarzeń – czas wyruszyć w trasę! 6 miast w regionie ugości po trzy specjalne programy filmowe, a wybrane projekcje poprzedzone będą krótkim wprowadzeniem dla publiczności dotyczącym związków kina krótkometrażowego z innymi dziedzinami sztuki.

90255535_2981479928575104_6039302107889139712_o

SHORT WAVES FESTIVAL WPŁYWA NA WIELKOPOLSKĘ
15.09.2020-30.11.2020, różne lokalizacje

Program filmowy:

Dances with Camera – Selekcja filmów z  międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. W programie znajdą się produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. W programie Urban View zawierają się formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Oficjalna selekcja obu konkursów jest dostępna tutaj.

banner_3 PL [full hd]

Short Waves Online
20-25.05.2020, www.ninateka.pl

W duchu #zostańwdomu — zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym konkursie filmowym dla widzów z całego świata. We współpracy z Ninateką przygotowaliśmy konkurs krótkich metraży Short Waves Online, który będzie dostępny na portalu ninateka.pl bezpłatnie od 20 do 25 maja 2020. 7 polskich krótkich form filmowych powalczy o nagrodę w wysokości 2000 zł. O przyznaniu nagrody zdecydujecie Wy, widzowie — wybierając ulubiony tytuł. Wśród głosujących wytypujemy osobę, która otrzyma zestaw festiwalowych gadżetów i karnet na 12. edycję festiwalu w Poznaniu.

Codziennie zapraszamy także na rozmowy z twórcami, które poprowadzi Kaja Klimek.

Pełny program konkursu jest dostępny tutaj.

OBJAZDOWA JESIEŃ

Short Waves on Tour

Objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 12. edycji Short Waves Festival w roku 2020.W tegorocznej selekcji znalazły się filmy animowane, fabularne oraz dokumentalne, które prezentują silną pozycję kina gatunkowego w polskim krótkim metrażu. Bohaterowie filmowi przeżywają historie, które mogą dotknąć każdego z nas: od uniwersalnej prawdy o starości i potrzebie przeżywania jej z drugą osobą („Koniec Sezonu”), przez poszukiwanie własnego miejsca na świecie („Moje Serce”), po bunt przeciwko patriarchalnym wpływom społeczeństwa („Synchronizacja”). Z niektórych filmów dowiemy się nieco więcej o psychologii człowieka i jej różnych odcieniach: niepokojącej, mechanicznej, a często niezrozumiałej i skomplikowanej. Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. zł.

Szczegółowy harmonogram projekcji poznamy we wrześniu 2020.

 

Organizator: Miasto Poznań
Finansowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego