Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę 2020-2022

Short Waves Festival wpływa na Wielkopolskę to projekt powiązany z głównym wydarzeniem organizowanym przez Fundację Edukacji Kulturalnej Ad Arte – Short Waves Festival, która poszerza działalność kulturotwórczą na terenie Poznania i Wielkopolski. Na lata 2020-2022 zaplanowany został szereg działań w regionie poświęconych promocji specyficznej części programu festiwalu – tematycznych pokazów konkursowych, wydarzeń specjalnych, a także realizację objazdowego konkursu polskiego Short Waves on Tour.

90255535_2981479928575104_6039302107889139712_o

PROGRAM 2020

Pokazy filmowe w Poznaniu: 18-23.08.2020, różne lokalizacje.

Dances with Camera – międzynarodowy konkurs filmów krótkometrażowych, których wspólnym językiem jest ruch i taniec. Do konkursu przystąpią produkcje taneczne z całego świata, odsłaniające przez widzami nieograniczone możliwości fizycznej ekspresji, wyrażone za pomocą filmowej narracji, niezależnie od formy i gatunku – od fabuł, przez dokumenty, animacje, po projekty eksperymentalne i choreograficzne impresje.

Urban View to międzynarodowy konkurs filmów związanych z architekturą, urbanistyką i designem. Budynek, ulica, park czy obiekt nie mogą stanowić jedynie scenografii, tła dla fabuły, lecz muszą pełnić kluczową dla filmu rolę. Do konkursu Urban View dopuszczone są formy fabularne, dokumenty, animacje, teledyski oraz eksperymenty.

Oficjalna selekcja obu konkursów jest dostępna tutaj.

banner_3 PL [full hd]

Short Waves Online
20-25.05.2020, www.ninateka.pl

W duchu #zostańwdomu — zapraszamy do wzięcia udziału w wirtualnym konkursie filmowym dla widzów z całego świata. We współpracy z Ninateką przygotowaliśmy konkurs krótkich metraży Short Waves Online, który będzie dostępny na portalu ninateka.pl bezpłatnie od 20 do 25 maja 2020. 7 polskich krótkich form filmowych powalczy o nagrodę w wysokości 2000 zł. O przyznaniu nagrody zdecydujecie Wy, widzowie — wybierając ulubiony tytuł. Wśród głosujących wytypujemy osobę, która otrzyma zestaw festiwalowych gadżetów i karnet na 12. edycję festiwalu w Poznaniu.

Codziennie zapraszamy także na rozmowy z twórcami, które poprowadzi Kaja Klimek.

Pełny program konkursu jest dostępny tutaj.

OBJAZDOWA JESIEŃ

Short Waves on Tour (różne lokalizacje, wrzesień-listopad 2020)

Trzy serie objazdowych pokazów filmowych wyselekcjonowanych z programów konkursowych festiwalu – Konkursu Polskiego, Dances with Camera oraz Urban View. 6 miast w regionie ugości  specjalne pokazy, a każdorazowo projekcje poprzedzone będą krótkim wprowadzeniem dla publiczności dotyczącym związków kina krótkometrażowego z innymi dziedzinami sztuki.
Konkurs Short Waves on Tour będzie miał także swój specjalny audiowizualny finał, który odbędzie się na zakończenie trasy w Latarni na Wenei w Gnieźnie.

Szczegółowy harmonogram projekcji poznamy we wrześniu 2020.

Finansowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego