Short Waves Festival

swf2020_nowe daty_fullhd

Short Waves Festival to najważniejszy i największy projekt Fundacji, zainicjowany w Poznaniu w 2009 roku. To międzynarodowe wydarzenie promujące film krótkometrażowy gromadzi każdego roku około 8000 widzów, którzy mogą wziąć udział w kilkudziesięciu wydarzeniach, pokazach i warsztatach w ciągu 6 festiwalowych dni.

Obecnie pracujemy nad 12. edycją festiwalu, która odbędzie się w dniach 18-23.08.2020 w Poznaniu.
Epidemia koronawirusa spowodowała, iż edycja pod hasłem #fixingthefuture musiała zostać przełożona z połowy marca na sierpień 2020. Pracujemy nad bezpieczną i atrakcyjną formą wydarzenia – bądźcie z nami!

Jeśli chcecie być na bieżąco z przygotowaniami do kolejnej edycji, śledźcie nasze profile w mediach społecznościowych: zapraszamy na Facebooka i Instagrama.


F5_SWF18_GRAFA

 

〰️ Krótko i na temat! 〰️ 

11. Short Waves Festival 

19 — 24.03. 2019

www.shortwaves.pl

Dziękujemy wszystkim za wsparcie podczas 11. edycji Short Waves Festival, która odbyła się w dniach 19-24. marca 2019 roku!

Po intensywnych przeżyciach jubileuszowej edycji Short Waves Festival, przyszedł czas na trochę oddechu i świeżego wejścia w kolejną festiwalową dekadę.

Nie zwolniliśmy jednak tempa, proponując szeroką gamę różnorodnych wydarzeń: aż 70 wydarzeń, 300 filmów i 4 sekcje konkursowe. 

Mottem festiwalowym tegorocznej edycji SWF było Outside the Box, które wskazywało na odejście od europejskiego estetyki filmowej w programie fokusowym, na poszukiwania szerszego spojrzenia na przyszłość kina w wydarzeniach branżowych i edukacyjnych czy przyjrzenia się marginalizowanym grupom społecznym w programie pozakonkursowym. 

W PROGRAMIE

Konkursy: International Competition / Konkurs Polski / Dances with Camera/ Urban View

Fokus: 3 pokazy krótkich metraży z Południowo – Wschodniej Azji 

Live Cinema: Random Home Cinema / Kino Forma / live_act by Rainer Kohlberger

Program pozakonkursowy: Stary Człowiek i Może / Girl Shorts / Cat Shorts / Rainbow Shorts / Short Matters / Dances with Camera: Germany Now!

Wydarzenia branżowe i edukacyjne: projekt grupy POZA / Industry Talk / Creativity Talk / On Waves

Klub Festiwalowy: HOUSE

#swf2019 #outsidethebox #poznan

OrganizatorFundacja Ad Arte

FinansowanieMiasto Poznań, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego 

WspółfinansowanieBritish CouncilGoethe-Institut Warschau