Short Waves Festival

nabor_final

Obecnie pracujemy nad 12. edycją festiwalu, która odbędzie się w dniach 17-22.03.2020 w Poznaniu.

Od 12.08.2019 ruszamy z otwartym naborem do programu konkursowego festiwalu. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie przez FilmFreeway

Jeśli chcecie być na bieżąco z przygotowaniami do kolejnej edycji, śledźcie nasze profile w mediach społecznościowych: zapraszamy na Facebooka i Instagrama.

_______________________________________________________________________________
Dziękujemy, że świętowaliście z nami urodzinową, 10. edycję! Przeczytajcie krótkie podsumowanie – pełne archiwum i więcej informacji o festiwalu znajdziecie na jego stronie internetowej tutaj.

 

F5_SWF18_GRAFA

 

〰️ Krótko i na temat! 〰️ 

11. Short Waves Festival 

19 — 24.03. 2019

www.shortwaves.pl

Dziękujemy wszystkim za wsparcie podczas 11. edycji Short Waves Festival, która odbyła się w dniach 19-24. marca 2019 roku!

Po intensywnych przeżyciach jubileuszowej edycji Short Waves Festival, przyszedł czas na trochę oddechu i świeżego wejścia w kolejną festiwalową dekadę.

Nie zwolniliśmy jednak tempa, proponując szeroką gamę różnorodnych wydarzeń: aż 70 wydarzeń, 300 filmów i 4 sekcje konkursowe. 

Mottem festiwalowym tegorocznej edycji SWF było Outside the Box, które wskazywało na odejście od europejskiego estetyki filmowej w programie fokusowym, na poszukiwania szerszego spojrzenia na przyszłość kina w wydarzeniach branżowych i edukacyjnych czy przyjrzenia się marginalizowanym grupom społecznym w programie pozakonkursowym. 

W PROGRAMIE

Konkursy: International Competition / Konkurs Polski / Dances with Camera/ Urban View

Fokus: 3 pokazy krótkich metraży z Południowo – Wschodniej Azji 

Live Cinema: Random Home Cinema / Kino Forma / live_act by Rainer Kohlberger

Program pokazkonkursowy: Stary Człowiek i Może / Girl Shorts / Cat Shorts / Rainbow Shorts / Short Matters / Dances with Camera: Germany Now!

Wydarzenia branżowe i edukacyjne: projekt grupy POZA / Industry Talk / Creativity Talk / On Waves

Klub Festiwalowy: HOUSE

#swf2019 #outsidethebox #poznan

OrganizatorFundacja Ad Arte

FinansowanieMiasto Poznań

WspółfinansowanieBritish CouncilGoethe-Institut Warschau