Urban View

urbanview2_plakat_bezbelki-04URBAN VIEW

Miasto należy cały czas analizować i stwarzać na nowo tak, by sprostało oczekiwaniom jego lokatorów. Film to doskonałe narzędzie do przyglądania się tkance miejskiej z bardzo bliska, oceniania jej kondycję oraz kierunków, w których zmierza.

W 2015r. Urban View był jednym z konkursów na Short Waves Festival. Od 2016 roku projekt został wyodrębniony i rozwinięty do rangi osobnego wydarzenia. Urban View to nie tylko konkurs filmów krótkometrażowych. Projekt sam w sobie jest działaniem ożywiającym tkankę miejską poprzez warsztaty, pokazy filmów pełnometrażowych połączone z dyskusją, czy wyjątkowy Urban Walk. Wszystkie te wydarzenia mają na celu nie tylko rozpoczęcie dialogu na temat architektury i miasta, w którym przyszło nam żyć, ale także pobudzenie do działania i stymulowanie rozwoju zaczynając od najbliższego otoczenia – bez względu na to, czy będzie to sadzenie roślin, czy tworzenie nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych.

Miasto jako fenomen zasługuje na specjalną uwagę. Dlatego dzięki Urban View przeniesiemy się w miejsca, które stawiają kluczowe pytania o jakość naszego życia w miejskiej dżungli.