DKF Interwaves
DKF Interwaves to założony przez Fundację Ad Arte we współpracy z Katedrą Intermediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, pierwszy w Polsce Dyskusyjny Klub Filmowy dedykowany głównie kinu eksperymentalnemu. Spotkania rozpoczynać będziemy od prelekcji przybliżających uczestnikom tematykę filmów i postacie ich twórców, a po seansach zaplanowana jest dyskusja – dająca przestrzeń na wyrażenie swoich przemyśleń i opinii. Pokazy DKF Interwaves odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 19:00 w Sali Kinowej UAP (sala nr 204) na Wydziale Animacji i Intermediów w budynku C na Placu Wielkopolskim 9.
Podczas spotkań DKFu Interwaves przedstawione zostaną wychodzące poza schematy filmy z Konkursu Międzynarodowego 15. Short Waves Festival. Pierwszy pokaz DKF Interwaves odbędzie się już 29 lutego o godzinie 19:00 i prezentować będzie filmy z programu zatytułowanego „Poza Światem”. Jest to dający do myślenia zestaw złożony z pięciu filmów, które kwestionują pojęcia ustalonego porządku i tworzą rzeczywistość na nowo poruszając tematy takie jak samotność, depresja i ludzka ingerencja w przyrodę. Te niezwykle ważne kwestie zostają przedstawione w przeróżnych, innowacyjnych formach. Filmy intrygują, poruszają i poszukują nowych środków wyrazu, prezentując tak pozornie dobrze znaną nam rzeczywistość w zupełnie odmienny sposób.
Kolejne spotkania zapraszają nas do przyjrzenia się równoległym wymiarom i odległym światom. Zgłębiają nadprzyrodzone realia i za pomocą metafor odnoszą się do współczesnych problemów. Badają istoty pozaziemskie, zjawiska paranormalne i osobliwe miejsca a wszystko to po to by odnaleźć tak trudne do uchwycenia odpowiedzi. Wybrane filmy są odważne i zaskakujące a jednocześnie niesamowicie wciągające. Szokują i stanowią formalne wyzwanie równocześnie dodając otuchy poprzez swoją autentyczność oraz czułość wobec ludzkości i magiczną atmosferę pozwalającą nam wyjść poza rzeczywistość.
Wszystkie filmy prezentowane będą w wersjach oryginalnych, z napisami w języku polskim i angielskim a rozpoczynająca pokaz prelekcja i końcowa dyskusja prowadzone będą w języku polskim